فيلترينگ، يونيکد، کتاب کامپيوتری

۱. بی‌مقدمه می نویسم، تا اینترنت هست و کاربرانش هستند و تا پرشین‌بلاگ هست و وبلاگ‌نویسانش، از جنجال‌های فیلترینگ گریزی نیست و به نظر می‌رسد حل این مساله جز با تعطیلی پرشین‌بلاگ ممکن نباشد.
گرچه این راه نیز اساسی نیست. چون این نسخه، درد سایر سرویس‌دهنده‌های وبلاگ را درمان نمی کند.
آنچه مسلم است و مورد اتفاق کلیه کارشناسان، این است که رفع مساله فیلترینگ تنها دو راه دارد؛ یا اینترنت تعطیل شود و یا نسل وبلاگنویسان منقرض!

۲. درست است که هزینه‌های بالا و موانع اقتصادی، راه را بر فیلترینگ تمام‌عیار بسیاری از وبلاگ‌ها و سایت‌ها بسته است، اما مهمتر از مشکلات اقتصادی، معضلات فرهنگی‌اند.
عدم پایبندی به اصول اخلاقی و آموزه های دینی، تقلید از الگوهای خارجی، بی بند وباری و... از این جمله‌اند.

۳. ما خیال می کنیم عملکردهای غلط مخابرات در حذف کل یک سیستم بخاطر تخلف‌های کاربرانش در کنار بی‌توجهی صاحبان، مربوط به گذشته است. اما اگر باور کنیم این عملکردهای غلط، همیشه بوده‌اند و خواهند بود، بسیاری از مشکلاتمان حل خواهد شد!
مشکل فیلترینگ هم جدا از این مشکلات نیست.

۴. همين!

تبليق! ۲ ثانيه
:: محمدمجريان (هم برگشت). ضمن خيرمقدم، !Just PHP
:: وبلاگ آلفا

عرض شود که
:: درپاسخ به سوال «رابطه يونيکد و فونت»، دو تا و فقط دو تا جوابيه! رسيده که الهی فرستنده هاش از جوانيشان خير ببينند. بقيه هم ياد بگيرند...
¤ احسان مظلومی: يوني كد يك استاندارد برای فونت است. استاندارد قبلي به اين صورت بود كه براي هر كاراكتر 8 بيت ديتا اختصاص داده می شد. اين ميزان براي فونت هاي انگليسي و لاتين كافي بود.يا براي هر زبان به تنهائي ولي اگر ميخواستيم يك فونت، همه زبانها را ساپورت كند-مثل تاهوما- آن وقت 8 بيت كم بود. بنا بر اين يك استاندارد جديد براي فونت تدوين شد به اسم يوني كد كه براي هر كاراكتر دويست وپنجاه و شش بيت فضا در نظر گرفته بود. به اين روش ميتوان همه زبان ها را در يك فونت گنجاند.
¤ محمدعلی صفری: يونيکد تعيين ميکنه که هر کدی متعلق به چه کاراکتريه. اينکه اون کاراکتر رو چه جوری نشون بديم به فونت ربط داره. يعنی مثلا فلان کد نشانگر «الف» است اما اينکه اون الف رو چطوری بنويسه به فونت بستگی داره.

:. کسی توضيح بيشتری نداره!؟ مثلا در مورد ربط فونت و فايل کتابخانه ای ويندوز (kbdfa.dll) و صفحه کليد و ...

درحاشيه...
:: يه تعداد کتاب کامپيوتری به زبان انگليسی با عناوين

:: PHP & MySQL Web Development (PDF)
:: MySQL and PHP Database Applications
:: OReilly PHP Pocket
:: Web page design in 7 days
:: Flash Web Design, The Art Of Motion Graphics
:: ActionScript for Flash MX- The Definitive Guide-2nd Edition
:: Dreamweaver MX Building on Solid Foundations
:: Flash And XML, A Developers Guide
:: Macromedia Flash MX. Advanced For Windows and Macintosh
:: ‌Developing Databases for The Web and Intranets
:: Special Edition Using Linux (4th Ed.)
:: HTML & Javascript For Visual Learners
:: HTML Master Reference
:: JavaScript Bible
:: XML Bible

موجود است.
کافيه ثابت کنيد که واقعا کتابخون هستيد تا بگم که اون ها رو کجا ميشه پیدا کرد!؟

ياعلي؛

/ 5 نظر / 9 بازدید
خبرگزاري كامپيوترهاي ايران(ICNA )

بسمه تعالي توجه !!! پيام دوستي و دعوت به بازديد از I C N A (ايكنا) با سلام خدمت شما دوست عزيز وقت بخير ! در 20 تير 82 خبرگزاري كامپيوتر هاي ايران (Iranian Computers News Agency ) را در شبكه جهاني اينترنت با خبرهاي كوتاه راه اندازي كرديم.خبرگزاري در نظر داردخبرهايي ازكامپيوتر و كامپيوترهاي جهاني و كامپيوترهاي ايراني كه به شبكه اينترنت متصل هستند را منعكس كند. ديدار شما از خبرگزاري ايكنا وهمچنين بيان نظرات وانتقادات و پيشنهادات شما در پيشبرد اهداف اين خبرگزاري ميتواند بسيار موثر باشد . با تشكر فراوان از خواننده محترم،منتظر پيام هاي گرم شما در ايكنا هستيم !!!

احمد بازوي

با سلام تشکر و باز هم تشکر به خاطر مطالب و لينکهای مفيد حقا ذکات علم و آگاهی شما پرداخت گرديده اگر خداوند قبول کنه که خداوند اگاه و حکيم است ممنون با اميد بهروزی و موفقيت جنابعالی