چگونه يک فيل هوا کنيم؟

:: راهنماي ثبت و راه اندازي يک سايت اينترنتي در چند سوت.

¤ سوت اول: انتخاب نامي مناسب و شايسته براي فيل عزيزتان

elephant_air.gif:. نامي را انتخاب کنيد که به موضوع سايتتان مرتبط باشد. (حتي به اندازه يک سرسوزن)
به خاطر سپردن اين نام ها راحت‌تر است و احتمال از دست دادن بينندگانتان کمتر.
البته خيلي نگران نباشيد و وسواس به خرج ندهيد. چون اصولا نام يک سايت، هويتش را از محتوي درون سايت مي گيرد و بيننده بعد از اين، آن نام را با آن محتوي خواهد شناخت، هرچند آن نام، نامربوط و پرت! باشد.

:. درهنگام انتخاب، هرچه اسم كوتاهتر باشد بهترتر است (هم براي کاربري که بايد آن را تايپ کند و هم براي شما که مي خواهيد به شما مراجعه کنند).

:. اگر از حروف اختصاري براي نامتان استفاده مي کنيد، سعي کنيد ترکيب مناسبي بدست بياوريد تا به خاطرسپردنش نياز به زحمت اضافي! نداشته باشد.

:. نامي انتخاب کنيد که کمترين احتمال اشتباه در تلفظ را داشته باشد.
اين مشکل براي ما فارسي زبانان در پيدا کردن معادل انگليسي براي حروف فارسي جدي‌تر است. مخصوصا براي حروفي مثل آ، ع، هـ در آخر کلمه و ...

:. چون اين مرحله هيچ خرجي برايتان ندارد، پس مي تواند هرچند تا اسم که مي خواهيد انتخاب کنيد.

¤ سوت دوم: فيل عزيزمان را چه رنگي كنيم؟

domain-name.gif:. بر خلاف آدمها، فيل ها (بخوانيد سايت)، نام هاي منحصربه فیل دارند و هيچ دو فيلي نمي‌توانند يک اسم مشترک داشته باشند، مگر آنکه رنگشان! متفاوت باشد.
به بيان ديگر:
نام اينترنتي که به آن «دامنه» (Domain) گفته مي شود از دو بخش عمده ي «نام دامنه» و «انشعاب» تشکيل مي شود که نام‌دامنه به همراه انشعابش بايد منحصربه‌سايت باشد اما با انشعاب‌هاي مختلف مي‌توان نام‌دامنه‌هاي يکسان داشت.
انشعاب‌هاي رايج در اينترنت عبارتند از: كام com (سايت ها تجاري و شخصي!)، نت net (ارائه دهنده خدمات شبكه)، اُرگ org (سازمان ها دولتي)، ws (وب سايت)، info و biz و cc و انشعاب‌هاي مخصوص هركشور مثلا ir براي ايران.
تفاوت اين انشعاب‌ها علاوه بر نوع و كاربردشان، در قيمت و دوره ثبتشان نيز هست.

:. باز هم بر خلاف آدمها، نام سايت ها تاريخ تمديد دارند و بعد از پايان دوره اي مشخص، بايد آنها را تمديد نماييد. دوره‌هاي تمديد مالكيت حداقل يك يا دوسال هستند.
تصور کنید اگر در مورد آدمها هم اینجوری بود٬ چه می شد!؟

پس اگر گوش شيطان کر، اسم انتخابی شما را يک نفر ديگر قبلا بر روي فيلش گذاشته بود، ناچار خواهيد بود که يا اسم ديگري انتخاب کنيد، يا فيلتان را يک رنگ ديگر بزنيد و يا صبر کنيد تا آن فيل مرحوم شود و شما نامش را تصرف نمائید!

go_rtl.gif و این داستان ادامه دارد ....

¤ تبلیغات٬ ۱ ثانیه
:. آن‌لاین‌وب٬ سایت محمد مجریان
:. امپراطور دات کام
:. وبلاگ جدید زهیر معصومیان
:. دانلود & کراک٬ ۳۰یاوش

¤ یک‌سال بعد ....
:. سال نو شما هم مبارک!
در مدت تعطیلی! نتکده، دوستان زیادی به نتکده سر زده اند و دوستانی هم ایمیلی٬ یادداشتی٬ ميسنجری و حضوری سال جديد را تبريک گفته بودند که بجز در مورد آخر٬ هنوز نتوانسته‌ام (ددم وای!) پاسخ لطف و محبت آنها را بدهم. بنابراین از همین جا٬ از همه دوستان (آقای مدیر٬ میثم٬ آرش٬ تسنیم وصال و حاجیشون٬ گلدوست پرسپولیسی٬ حامدصفا٬ امین٬ کامران٬ امپراطور ٬ شنبه٬ جوآنی۱۰۰۸ ٬ زهیر۱۹۸۲ و بقیه ) تشکر می کنم.

:. هزار و یک اتفاق
توی این سه هفته٬ چه اتفاق هایی که نیفتاده!؟ حامد بنایی تغییر روش داده٬ دانش از وبلاگی در اومده. بالاخره پرشین لرن راه افتاده! امیر عظمتی کنکوری شده و روزنوشت! می نویسه. یک وبلاگ‌پذیر دیگه پیدا شده که زده رو دست پرشین بلاگ و هزار و یکی اتفاق دیگه ...

:. قرار حضوری بلاگرهای تهرانی
آقای طاهری٬ مدیرمدرسه وب سابق!٬ یک قرار حضوری برای جمع شدن بروبچه های وبلاگی اعم از وبلاگنویس و وبلاگخوان پیشنهاد داده اند که قرار آن برای جمعه ۲۹ فروردین گذاشته شده است.

يا علي؛

/ 7 نظر / 2 بازدید
شکوفه

سلامممممم:) بلاخره اومدی...من لينکتو گذاشتم تو وبلاگم...بعد هی ميومدم ميديدم هنوز نيومدی!!! اگه تونستی تو هم به من لينک بده..مرسی..موفق باشی:)

saman-sweden

سلام دوست خيلی طول دادی مثل اينکه سفر دوردنیا بود در هر حال برات آرزوی موفقیت دارم لطفا بمن لینک بده و مراتو گوشه ای از اون صفحه ات قرار بده بالابالاها که راهمون نمی دهی به پائین پائینها راضی هستم

سامان

سلام بر وبچه ها راستی من تو سایتم ارسال ایمیل رایگان بدون نیاز به ثبت نام که همه چیز از شیر مرغ تا جون آدمیزاد توش داره از دوستانی که آدرس ایمیل دیگری غیر ازmsn.com دارند لطفا اونو تست کنند و نظراتشونو به من بگن مخصوصاmarquree يا سايبان که آیا متن تو mail حرکت داره یا نه ابتکار جدیدی که تو mail گذاشته ام

میثم

سلام دلم برات تنگ شده بود... منم: تو قرار ميبينيمت يا نه؟؟؟

بهنام

خوش اومدی داداشی، سال نو مبارک

آرش

دوست خوبم سلام!از اينکه دوباره برگشتی خيلی خوشحالم. آموزش فيل هوا کردنت! حرف نداره خيلی عاليه.... سال خوب و پربرکتی را برايت آرزومندم.