چگونه يک فيل هوا کنيم؟ (۳)

:: راهنماي ثبت و راه اندازي يک سايت اينترنتي در چند سوت.

¤ سوت پنجم: ثبت دامنه و گرفتن شناسنامه برای فيل جان!
ajab.jpg:. از آنجا که به احتمال زياد٬ شما و حتی رفقایتان کارت اعتباری نداريد پس لازم است زحمت ثبت نام فيل عزيزتان را به یکی از دارندگان کارت اعتباری بسپاريد. ( معمولا شرکت‌های مهم! بدون واسطه یا باواسطه! آن را دارند).
اما قبل از آن٬ مشخصاتتان را به ثبت كننده بدهيد و از طرف قول بگيريد که سرتان کلاه نگذارد! چرا که در بعضی از نقاط دنیا دارندگان کارت٬ دلار را با قیمتی بالاتر(ترتر...) از قيمت رايج آن حساب می کنند. علاوه بر آن٬ سند مالکيت را هم با مشخصات و به نام خودشان می زنند.(وای وای!)

:. همانطور که در سوت چهارم گفتم٬ علت اصلی تفاوت قیمت دامنه‌ها در خدماتی است که برای دامنه ارائه می شود. اما عوامل فرعي، ناآگاهي كاربران! ، بي انصافي ثبت كننده ها، بالارفتن تعداد واسطه‌ها و ... هستند.
داشتن امکان مدیریت دامنه (کنترل پنل Control Panel) حداقل چیزی است که یک دامنه باید داشته باشد. داشتن امکان تعریف ایمیل و انتقال دامنه هم از مزیت های یک دامنه هستند. ( مثلا برای آنهایی که می خواهند از فضاهای‌رایگان استفاده کنند)

:. پس حتما از ثبت کننده محترم بخواهيد نام و نشانی محل مديريت دامنه‌تان را در اختيارتان قرار دهد. این حق شماست و برای آن پول اضافی! پرداخته‌اید.
key_s.jpgو درنهايت اینکه کسی که زحمت ثبت دامنه را برای شما می کشد٬ موظف است که يک نشانی اينترنتی (نشانی کنترل‌پنل دامنه) ٬ يک نام کاربری ( که معمولا نام دامنه شما است) و یک کلمه عبور را در اختيار شما بگذارد.
این کلید را از دست ندهید!

:. در مورد کنترل‌پنل بعدا بيشتر توضيح خواهم داد.

¤ تبلیغات٬ ۱ ثانیه
:. کرانه را دیده اید؟

عرض شود که ....

dotcom.gif¤ گام اول از برنامه ۵ ساله اول طرح توسعه نتکده
:. نتکده هم دات کامی شد. http://netkadeh.com
البته تا پیداشدن یک هاستینگ مناسب٬ به همین‌جا تشریف خواهید آورد.

¤ یک تشکر مخصوص همراه با سالاد و سس!
:. gol.gif تقدیم به حامد و امیر

¤ گمشده!
باز این نیما گم شد!؟

¤ خبر٬ بی خبر!
:. این جا تعطیل می شه، مگر این که یه دلیل قانع کننده پیدا کنم.

يا علی؛

/ 2 نظر / 9 بازدید
پناه

شب شما به خير. خسته نباشيد!

نیما

آقا ما همين دور و بريم... يه جايي تو دنياي سايبر، زير ماوست رو بلند کني ما رو مي بيني! در ضمن مبارکه دات کامي شدن. به سلامتي ان شاا... بعدشم هاست روي سرورهاي لينوکس بخواي اينجا خوبه هم قيمتهاش و هم خدماتش: http://www.caspianhost.net/html/hosting.html