نتوندی از درجه دوم!

boy.gifاین نتوند درجه دو، از من که نتوند باشم،
هم قدش بزرگتره (یک سر و گردن)،
هم سنش بیشتره (۳سال) و هم سوادش ( ۲ وجب!). بالاخره کارش درسته. پس حواستون باشه!
اگر یه وقت یه چیزی گفت که شما نفهمیدید از خودم بپرسید. اگر هم ازش خوشتون نیومد بگویید تا محترمانه بیرونش کنم!

اين منم نتوند درجه دو!
اول: تبريک
ميلاد مسعود پيامبر گرامي اسلام و امام جعفر صادق مبارک باشه!
يااباالزهرا مدد.

ما هم به عنوان درجه دو، قرار داريم که از اين به بعد يه چيزايي مرقوم کنيم!
(مسلما اينم مبارک باشه)
دوم: مقدمه امنيت کامپيوتر – سوت اول!
با پيشرفت کامپيوتر و توسعه آن در زندگي روزمره، روشهاي جديدي جهت طراحي سيستمهاي امن بوجود آمد. در قديم اين امور با معيارهاي خارجي نظير روشهاي فيزيکي انجام ميگرفت. با ايجاد شبکه و ارتباط بين کامپيوترها روش‌هاي داخلي در نرم افزار و سخت افزار جهت ايجاد امنيت ضروري گرديد. استفاده از شبکه مزاياي قابل توجهي از قبيل به اشتراک گذاشتم منابع، افزايش قدرت پردازش و اطمينان از سرويس دهي دارد. ليکن با خود تهديداتي هم به ارمغان آورده است.
ارتباط بين دو کامپيوتر معمولا به دو روش broadcast (مثل توپولوژي bus) و يا point to point (مانند توپولوژي star) ميباشد. در روش اول پيام در شبکه منتشر مي‌شود و همه مي‌اتونند آن را دريافت کنند و هرکس به آن پيام نياز داشت از آن استفاده مي‌کند. در روش دوم در هر لحظه فقط دو کامپيوتر با هم ارتباط برقرار مي‌کنند.
ما در چند نوشتار کوتاه قصد داريم مباني امنيت کامپيوتر از بعد مسايل پايه و کاربردي و نه تکنينکي و فني بررسي کنيم. منتظر باشيد.

سوم: در حاشيه....
بالاخره يک مقاله جامع اونم فارسي درباره اين ويندوز جديد پيدا شد اين مقاله را ميتوانيد در itiran ببنيد جالبه بعضي وقتها مقاله هاي خوبي داره ولي بعضي وقتها روم به ديوار...

آخر: کمک!
به اطلاع عموم برسونم که من از اين نتوند بزرگترم، از اونم زودتر بلاگ را انداختم. اما پدر عشق بسوزه، موندم؛ اونم وسط راه. لطف کنين در راستاي احقاق حق من يعني همون دکمه، از اين آقا بالاسر به داد برسين. براش پيام بذارين، البته در حمايت از من ديگه!!!!

ياعلی!

/ 3 نظر / 7 بازدید
ميثم

سلام، قدم نو رسيده مبارک. موفقيت در گرو تيم بودن است... فقط.....فقط

سامان

سليم(بقول کلاه قرمزی ) اومدی کمکش کنی خوش اومدی صفا آوردی لطفا مطالب کم بنویس و خوب بنویس اگه کم آوردی به سایت ابو قراضه من سربزن گذشته از اینها شوخی کردم هرچند شما من پیرمرد نمیشناسی ولی من از عکست تشخیص دادم که آدم شوخ و باحالی هستی از صمیم قلب دوتکه ام برات آرزوی موفقیت دارم

نتوند درجه دو

میثم جان ممنون آقا سامان از شما هم ممنون . در ضمن این دفعه برای لینک http دو بار نذار