چه می کند اين سوبيگ اف!

:: منشا انتشار سوبیگ.اف، یک سایت غیراخلاقی است!
این ویروس دامنگیر آنهایی شده که عکس‌های مورددار! (مستهجن) را کلیک کرده اند.
البته طبق نظر يک موسسه سازنده نرم افزارهای ضدويروس، اولين بار سوبيگ به يک گروه خبری (Usenet group) مسائل جنسی فرستاده شده است.
اين جناب کرم، با بازکردن ضميمه نامه‌های آلوده منتقل می‌شود و با آلوده کردن سيستم، خود را به آدرس‌های موجود در کتابچه آدرس (address book) می‌فرستد.
هدف اين کرم اينترنتی دزديدن کلمات عبور و شماره حساب‌های بانکی (که ما نداريم!) و ... است.
پیگیری پلیس آمریکا درمورد ویروسی با سریعترین سرعت انتشار، به مرکز آی.اس.پی آریزونا رسیده است.
می‌گويند از هر ۱۷ نامه، يک نامه اش ويروسی است!

¤ عرض شود که...
:: بعد از دریافت 700 هرزنامه که از آثار و لطمات وجودی جناب سوبیگ.اف بوده اند، یادم افتاد که می‌شد همه آنها را قبل از آنکه میل‌باکس را منفجر کنند، فیلتر کرد.
اگر امکان استفاده از pop3 را نداريد، از فيلترهايی که سرويس‌دهندگان ايميل ارائه می دهند استفاده کنيد اما اگر شما هم نامه هایتان را با outlook می‌خوانید می‌توانید در قسمت Tools>Message Rules>Mail گزینه‌ای را اضافه کنید تا نامه‌های رسیده را براساس عنوان نامه (Subject) بررسی و آنهایی که عنوانهای زیر را دارند را بدون دانلودکردن، از صندوق پستی‌تان حذف کند. (Delete it from server)

Thank you!  ,  Re: Thank you!    , Re: Details
Re: Re: My details    ,   Re: Approved    ,   Re: Your application
Re: Wicked screensaver    ,  Re: That movie


:: این هم راهنمای تصویری: از کجا؟ و چه جوری؟

¤ گامی ديگر در طرح ملی ۵ ساله اول توسعه نتکده.
:. وبلاگ نتکده؛ باحال ترين وبلاگ کامپيوتری   weblog.netkadeh.com
:. دور دنيا در چند کليک!   clicks.netkadeh.com
:. PHP در سه سوت!   php.netkadeh.com

.: از نمايندگی‌های فعال و غيرفعال نتکده، تقاضا می‌شود لينک وبلاگ نتکده را اصلاح فرمايند. باتشکر. همچنين به اطلاع می‌رساند: نتکده همکار می‌پذيرد. باسپاس!

ياعلي؛

/ 2 نظر / 6 بازدید
علی پارسا

سلام .. بخاطر راهنمايی در مورد ویروس Sobig.f ممنون (:

DaneshSoft

قسمتهای مختلف اين سايت: کارنامه دانشگاه آزاد خود را ببينيد ليست ۱۰ سايت آخری که به اين سايت لينک داده اند تصاوير زيبای اينترنتی به همراه لينک متحرک هر روز با اخبار جديد سايتها مقاله روز درباره اينترنت اگر لينک می خواهيد لينک بدهيد لينک بگيريد نرم افزارهای جديد فارسی را رايگان دانلود کنيد ليست بهترين سايتهای ايرانی را مشاهده کنيد در صفحه اصلی يادگاری بنويسيد هر مشکلی که در زمينه کار با کامپيوتر و اينترنت داريد بپرسيد مطالب جالب راجع به کامپيوتر را بخوانيد و بنويسيد هر چه را که می خواهيد تبليغ کنيد ليست موضوعی سايتهای ايرانی را مشاهده کنيد