اطلاعیه مهم نتکده برای اعضا و خوانندگان

بسم الله.
final-exam.jpgاز آنجائي‌که در این ایام، امتحانات دانشگاهی و مدرسه‌ای با وبلاگ‌نويسی تداخل پيدا می‌کنند! و چون نتوند عزیز هم از این قاعده مستثنی نمی‌باشد، بنابراین نتکده به مدت دو هفته (ازهمین الان) نيمه تعطيل خواهد شد، مگر آنکه خلافش ثابت شود!
لذا بدينوسيله به کليه خوانندگان عزيز نتکده، اعم از دانش‌آموز یا دانشجو، توصيه می‌شود بروند به درس و امتحانشان برسند. (سرفه!)
از ساير اقشار مردم! هم دعوت می‌شود ضمن هرگونه استفاده (یا سوء استفاده!) از مطالب قبلی نتکده، ما جماعت امتحان‌دار را از دعای خير خودشان محروم نسازند.
ضمنا صندوق پستی نتکده در اين ايام همچنان باز خواهد بود.
(info AT netkadeh DOT com)

ومن الله التوفيق
از طرف نتوند و بستگان!
netkadeh-links.gif
¤ معيارهای سنجش يک سايت
:. برای سنجش یک سایت می توان موارد زیر را هم مد نظر داشت:
میزان دسترسی راحت‌تر به مطالب؛ انتخاب قلم‌ها؛ رنگها؛ نحوه طراحی؛ میزان اطلاع‌رسانی؛ ارتباط متقابل؛ روزآمدشدن و بروز بودن؛ انتقادات و پیشنهادات؛ تبیلغات و غیره!

:. همچنین برای فراری دادن کاربران و مشتریان! (از دید تجاری) می‌توانید در حد توانتان به کارهای زیر اقدام نمائید!
. استفاده از تصاویر پرحجم (برحسب کیلوبایت)؛
. استفاده از تصاویر بی کیفیت؛
. استفاده زیاد از انیمیشن یا تصاویر متحرک؛
. انتخاب رنگ‌های نامناسب و زننده!؛
. بکاربردن اشکالات گرامری و املائی و ادبی!؛
. استفاده از متن‌های بلند بدون پاراگراف‌بندی مناسب؛
. استفاده از صوت‌های خودبازشو!؛
. استفاده از جاوااسکریپت‌های جلف!
. استفاده از لینک‌های شکسته (که به جایی نمی رسند) یا لینک صفحاتی که هنوز درحال ساخت هستند؛
. استفاده از بنرهای تبلیغاتی در جای جای صفحه. (اگر جاخالی نداشتید، مطالب مفید اضافی! را پاک کنید.)
. البته اگر بتوانید یک سرور نامناسب هم پیدا کنید تا صفحات روی آن دیر بالا بیایند (ترجیحا بالا نیایند!) در این زمینه به شما کمک خوبی خواهد کرد.

:. کارهای زیاد دیگری هم می شود انجام داد که هرکس برحسب میزان کج‌سلیقگی شخصی‌اش می‌تواند آنها را ابداع (نوآوری!) و استفاده کند.

تبليق!، ۱ ثانيه
¤ به چند مثقال هويت نيازمنديم.
:. جمعی از جوانان ايرانی

عرض شود که...
¤ من یک «معذرت» به یکی بدهکارم!

user_ques_sign.jpg¤ مدتی است که سوالی از من شده که من هنوز فرصت نکرده ام (و به این زودی‌ها فرصت نخواهم کرد!) پاسخش را بدهم. لذا اگر کسی زحمت پاسخش را بکشد، خدایش خير دهاد. (ما را از شرمندگی بیرون می‌آورد)
:. و اما سوال:
«چه مهارتهایی برای گرداندن یک سایت لازم است؟ چه افرادی با چه تخصص‌هایی؟ (یه سایت درست و حسابی نه درپیت!)
راستی لطفا یه خورده از دید یه مهندس صنایع هم به قضیه نگاه کنید.»

¤ وقتی با هزار شرمندگی به دوست عزیزی (از نسل دوم!) گفتم به دلیل گرفتاری و عدم اطلاع کافی، نمی‌توانم به ایشان کمک لازم را بکنم، فرمودند:
«اگر اختیار با من بود، همه نسل شما [منظورش نسل سومی‌هاست] را یکجا به امریکا می فرستادم. و با این کار با یک تیر دو هدف را می‌زدم: نخست ما راحت می‌شدیم. دوم شماها به آرزوی خود می‌رسیدید! (اگر چه تنی چند چون شما هم از دامان این مرز وبوم جدا شود......»
:. من که یک ذره از خاک ایران عزیز را با دنیا (و مثلا جایی به نام آمریکا) عوض نمی‌کنم. شماها رو نمی‌دونم!

¤ دور از جون بعضی ها، حضور بعضی‌های دیگه عرض شود، هرکی دو تا رفيق مثل شما داشته باشد، از داشتن هر رقم دشمن بی نياز خواهد بود الی يوم القيامه!

اشاره
¤ حكايت آلفا و بتا...
beta.jpgسازندگان و توسعه‌دهندگان نرم افزار، براي خودشان اصطلاحاتي دارند مثل آلفا (alpha)، بتا (beta) و ريليس (release) كه براي كاربران نرم افزار سوال‌برانگيز است! (از جمله آقامجتبي که براش نظرسنجی هم گذاشته!)
:. به نسخه آخر برنامه‌اي كه كارش تمام شده و مستندسازي هم شده و به قول خودمان مرخص است!، «ريليس» (Release) گفته مي‌شود. این نسخه برای فروش به بازار می‌رود.
اما اصطلاحات آلفا و بتا مربوط به نرم‌افزارهايي است كه هنوز كامل نيستند و براي استفاده عموم مناسب نمي باشند.
:. «نسخه آلفا»، نسخه‌ناقصي است كه براي استفاده محدود ازجمله استفاده توسعه‌دهندگان نرم افزار بكار مي‌رود.
:. «نسخه بتا» كمي به برنامه نهايي نزديك‌تر است اما باز هم خالي از اشكال نيست و براي آزمايش و ارزيابي در اختيار تعدادي از كاربران قرار مي‌گيرد.
:. مايكروسافت هم اصطلاح pre-release را اضافه كرده كه براي نسخه اي به كار مي‌رود كه به درد توسعه‌دهندگان نرم افزار مي‌خورد اما باز هم در بعضی قسمت‌ها كامل نيست.

در حاشيه...
¤ فقط عکس!
12_61_52_thumb.jpg:. سايت فری‌فوتو (freefoto.com)
. مجموعه بيش از ۴۰ هزار عکس! در ۵۰ موضوع اصلی و ۱۶۰ زیرموضوع.
. متاسفانه اين سايت برخلاف برخی از سايت‌های ايرانی فاقد تصاوير مستهجن و غیراخلاقي می‌باشد! (گفتم تا بعضی‌ها بيخود وقتشان را صرف جستجو نکنند!)

video_real.gif ادواردو (Edoardo)
:. فيلم مستند زندگي و قتل ادواردو آنيلي (Edoardo Agnelli) فرزند مسلمان! و تنها وارث سناتور و سرمايه‌دار بزرگ ايتاليايي و صاحب كارخانه‌فيات و باشگاه‌يوونتوس... (۶۴ دقیقه)

¤ ادامه‌ی پروژه C.I.B.Club ۱۴۰۰ I-abo.gif
:. سیستم‌عامل جدید سیبوکس!

¤ برادر خوانده!
:. احسان داوودي

¤ تبليغات متنی (ADWord)
:. نيمای عزيز (منظورم این یکی نیما است. اون یکی، هنوز گم می‌باشد!) در سايت جانانه؛ که فهرست موضوعی سايت‌های ايران همراه با امکان نقد و بررسی آنها است؛ سيستم تبليغات‌متنی را راه انداخته‌است.
تبيلغات متنی بخاطر نيانداختن بار اضافی بر دوش کاربر، به همين دليل، موثرتر و باصرفه‌تر هستد. امکان قرارگرفتنشان در موتورهای جستجو بصورت کلیدواژه هم یک ويژگی خاصشان است.

¤ مشکل ریستارت‌شدن ویندوز ایکس‌پی امیرعظمتی عزيز هم حل شد!

¤ در سایت کتاب دانشجویی نوشته شده بود:‌
«این‌سایت دردست‌طراحی است... صفحه‌ای که می‌بینید برای خالی‌نبودن‌عریضه است....!!!»

¤ پرشین‌مایکروسافت!
:. بعضی ها را که جو گرفته! به اول اسم سایت‌های معروف خارجی «پرشین» اضافه کرده‌اند و مثلا سایت ایرانی و فارسی راه انداختند.
.. اگر فردا «پرشین مایکروسافت» هم دیدید، اصلا تعجب نکنید!

¤ استکان، نلبکی!
:. مقاله‌ای از حامدبنایی (حفظه‌الله) در مورد استگانوگرافی (Steganography)

¤ پایگاه اطلاع‌رسانی امام خمینی (ره)
imamkhomeini.jpg:. زندگينامه، خاطرات، مقالات، امام از نگاه جهان، ديدگاهها، روايت تصوير، وصيت‌نامه، اشعار، توضيح المسائل، صداي يار...
«با دلي‌آرام و قلبي‌مطمئن و روحي‌شاد و ضميري‌اميدوار به فضل‌خدا از خدمت خواهران و برادران مرخص، و به سوي‌جايگاه‌ابدي سفر مي‌كنم و به دعاي‌خير شما احتياج مبرم دارم»
:. شادي روح امام و شهدا، صلوات.

imam-reza.jpg¤ زيارت قبول!
:. التماس دعا (به‌شدت!)
.. لينک از ميثم عزيز

ياعلی؛

/ 19 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمد صادق كراچيان

سلام وبلاگ زيبايی داشتيد دمه شما گرم دسم ما را هم بگيريد به كمك شما نيازمنديم متشكر از شما التماس ۲آ خداحافظ نظرتتان را راجع به وبلاگ من وبرادرم بدهيد www.redgolf2003.persianblog.ir

son of liberty

بابا چقدر اينجا لينکه ...من که گيج خوردم...

يه آقايی مثل Nآقای

راستشو بخواين بايد با مشكلات راه اومد ,مشكلات... واقعآ شرمنده , شما پاك كنيد :(ولی اينم نظريه واسه خودش...0001000111100101110010110111100010001001011011110001110011111111100000110101101111111100101010010010111111000000110110011010100

N



محمد دانلود

من لینک تصویری وبلاگ شما را در وبلاگم گذاشتم اگر امکان دارد شما هم لینک من را در وبلاگتان قرار دهید.لینک تصویری!!! ممنون و منتظر www.iucdown.persianblog.ir

نتوند

نوريک عزيز، نديده شناختمت! باز تو خواب راه افتادی!؟

نتوند

محمد خان جان عزيز! خدا امثال شما را زياد کند، نعمتی هستيد برای خلق‌الناس! اما من به هرکسی لينک نمی‌دم. جسارت نشه‌ها!؟ الان عجله دارم و بايد تا ۱۰ دقيقه ديگه سر جلسه امتحان باشم! سر فرصت می‌بينمت، بعد در صورت توافق محتوايی بهت لينک هم می‌دم، هر رقم که بخوای. ياعلي؛

N

کيبورد فارسی کسی نميخواد؟؟؟ همراه با دو نوع ي و ی مخصوص مشکلات شما و کپی سريع تو clipboard توجه: اگه بخواين انگليش بزنيت Ctrl رو فقط 1 بار لمس کنيد :) تبليغات Manager هم درست کردم که سرعت تبليغات 60% افزايش پيدا کنه... فعلآ ورژن آلفا تا بعد که © برسه :) ولی عجب Board ای شد اين نظردهيتون ~:. نه؟؟؟ bye the way آقا اين آرشيوتون رو مثل admin.persianblog.ir کنين . سوت دوم برای نتوندهای جديد...؟ اول وبلاگ بود يا اول وبلاگنويس؟ سوت سوم¤ آقا اين فار30 کووووو؟

همون منتقده...

سلام...منظور شما من که نبودم...؟نسل دوم شما با سوم چه فرقی داره...؟ کی دشمنه...؟!!!!!!!!!!